Во Министерство за надворешни работи претпладнево ќе биде одржан работен појадок на шефот на дипломатијата Бујар Османи со амбасадорите на Бугарија Ангел Ангелов и амасадорите од Германија Алке Холштајн, на ЕУ Дејвид Гир и на земјите од Западен Балкан.

ИЗВОРМИА
претходниот член,Еж како домашно милениче?!
Следната статијаМакедонија во врвот на листата земји кои фрлаат најмногу пластичен отпад

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде