дома информација вест Денеска релативно слично време на вчерашното

Денеска релативно слично време на вчерашното

Благ пораст на дневните температури

114
0

Денеска ќе имаме релативно слично време на вчерашното.

Времето ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со утринска магла.

Минимална дневна температура во Скопје ќе изнесува 2, а максимална 21 степен.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Франција повторно на мета на терористите: Уште еден случај на тероризам во неколку дена
Следната статијаСветска банка: Западен Балкан во длабока рецесија поради пандемијата

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде