дома информација вест Денеска претежно облачно време

Денеска претежно облачно време

Денеска не очекува облачно време со температури слични на вчерашните

177
0

Наутро со појава на магла по одделни котлини.

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголемува.

Кон крајот на денот и во текот на ноќта променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Утринска температура во Скопје ќе изнесува 3 степени, а максимлана дневна ќе достигне 21 степен.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Полска скоро целосно го забранува абортусот
Следната статијаВечерва поместете го часовникот еден час назад

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде