дома информација вест Вечерва поместете го часовникот еден час назад

Вечерва поместете го часовникот еден час назад

Од вечерва започнува зимското сметање на времето

291
0

Со поместување на часовникот за еден час наназад, од ноќва почнува зимското сметање на времето, со што времето во 3 часот ќе се смета како 2 часот.

Одлуката за денот и моментот на воведувањето и денот и моментот на завршувањето на летното сметање на времето во 2020 година е објавена во „Службен весник на Република Северна Македонија“ број 79, од 26 март.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Денеска претежно облачно време
Следната статијаБрој на заразени расте, а Шведска ги олабавува мерките

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде