По вчерашните масовни простести на граѓаните во 8 градови низ Македонија, денеска собирот на граѓаните повторно се одржува со почеток во 12.30 часот.

Протестот е реакција на тековните настани во бугагрско-македонскиот спор, особено изјавата на премиерот на Македонија во која тврди дека со Бугарија имаме заедничка историја и дека Бугарите се ослободители на Куманово, Крива Паланка и Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде