Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а во западните делови променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 28 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 26 степени.

Во наредните денови следува период на променливо облачно и потопло време со сончеви периоди и со умерен до засилен јужен ветер. Утре и в сабота попладне ќе има повремен локален дожд и појава на грмежи.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Чудесниот Ибањез
Следната статијаШто можеме да направиме за подобрување на биодиверзитетот на храната и земјоделството?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде