Променливо облачно и посвежо. На места ќе биде нестабилно со пообилен пороен дожд, локално (над 20 л/м2) и појава на ретки грмежи.

Минималната дневна температура во главниот град ќе изнесува 14 степени, а максималната 24 степени.

Слично време не очекува и до крајот на работната недела со благ пад на максималните дневни температури.

 

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Шефицата на ЕУ дипломатијата Урсула фон дер Лаен денеска доаѓа во Скопје
Следната статијаСовети за подготовка на идеални америкаснки палачинки за појадок