Чајот од камилица се смета за одличен избор за пиење пред спиење. Покрај ароматичниот земјено-цветен вкус и недостатокот на кофеин, има долготрајна медицински.

Камилицата е исто така моќен антиоксиданс. Откриени се над 120 хемиски елементи за камилицата, вклучувајќи го и антиоксидантот апигенин, кој помага да се врзат рецепторите во вашиот мозок кои промовираат поспаност и ја намалуваат несоницата.

  • Колку долго пред спиење треба да пиеме чај за спиење?

Не постои временска рамка за пиење чај пред спиење, иако веројатно е најдобро да се конзумира еден час или повеќе пред спиење ако е можно.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Новиот сој на ковид „омикрон“ најмногу го напаѓа срцето!
Следната статијаНе користете омекнувач за алишта кога перете алишта од овој материјал:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде