Многу модни експерти се согласуваат дека црната чанта треба да има моден статус исто како мал црн фустан, бела кошула и длабоки фармерки.

Речиси секоја дама обожава црни чанти, бидејќи лесно се комбинираат со други работи и можат да се носат речиси во секоја пригода.

Моментално најпопуларни се помалите со комбинација од метални и кожни рачки, но на дамите подеднакво им се допаѓаат и поголемите со интересни детали.

  • Спортска елеганција

Комбинација која никој не можеше да ја замисли до пред неколку години – тренерка и елегантна чанта? Сега можете да го комбинирате и тоа.

Овој тренд пред неколку години го започна популарната пејачка Ријана кога на еден настан се појави во тренерки и високи потпетици, а сето тоа го украси со мала црна чанта.

  • Комбинација за секој ден

Црната чанта ќе ви стане омилен моден додаток, бидејќи нема да мора да префрлате шминка, клучеви и пари во друга чанта, туку само да ја смените комбинацијата и таа ве чека.

  • Незаменлив дел од деловниот стајлинг

За совршен деловен стајлинг кој зрачи со елеганција и женственост ви треба навистина малку, а тоа се карираниот капут кој е во тренд оваа сезона, фармерките и црната чанта како совршен моден додаток кој ќе го комплетира овој стајлинг.

ИЗВОРАло
претходниот член,Приказна за девојчето кое го преживеа Менгеле и им прости на нацистите
Следната статијаЗа само еден месец собрани 235.000 евра, ќе се инвестираат во еколошки проекти

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде