Собранието денеска ќе ја продолжи 20тата седница во рамки на која четврт ден ќе се расправа по Дополнетиот предлог за изменување и дополнување на државниот Буџет за 2020 година, односно вториот ребаланс годинава.

Според власта вториот ребаланс на Буџет е потребен поради соодветен одговор кон вториот бран на пандемијата предизвикана од КОВИД19 и за воведување на четврт пакет на антикризни мерки во висина од 470 милиони евра.

ИЗВОРМИА
претходниот член,Денеска времето ќе биде претежно сончево
Следната статијаПрва мисија на македонската армија по влез во НАТО е на Косово

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде