Министерката за одбрана Радмила Шекеринска објави дека 44 специјалци, припадници на АРМ се придружија на специјалците од КФОР на Косово.

Ова е прва мисија на македонската армија по нејзиниот влез во НАТО.

ИЗВОРФејсбук објава
претходниот член,Четврт ден ќе се расправа за ребаланс на Буџет во Собранието
Следната статија70 годишник спасен по 34 часа поминати под рушевини во Измир

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде