Министерката за одбрана Радмила Шекеринска објави дека 44 специјалци, припадници на АРМ се придружија на специјалците од КФОР на Косово.

Ова е прва мисија на македонската армија по нејзиниот влез во НАТО.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде