Жената може сè да направи сама, но не и овие 5 работи – за ова и треба маж:

  • Без маж, жената не може да се грижи за маж
– Ова е „грижа својствена за секоја жена на генетско ниво“.

Жените имаат голема желба да го нахранат мажот, да бидат сигурни дека тој има лекови и да ги избришат солзите за време на тешки животни ситуации.

Жената без маж е лишена од ова задоволство и е принудена да ја насочи енергијата на грижата кон други, помалку соодветни предмети: деца, родители, домашни миленици или дури и самата себе.

  • Без маж, жената не може да се пофали со скап подарок од нејзиниот маж: Тука сè е јасно.
Жените сакаат да им се фалат на своите колеги за тоа како го добиле „ова и тоа“ од својот маж.

И осамените жени тогаш ги мачи беспомошен гнев и завист.

Но, секоја жена што некогаш работела во женски тим знае дека не и е потребен маж за да и купува скапи работи – може да го направи тоа сама, само и треба таа фигура за да се пофали: таа се купува себе си и вели дека ја добила како подарок!

  • Без маж, жената не може да комбинира две плати!
Ова е принципот што го следат повеќето жени денес: Мојот имот е мој, а твојот е наш.

Повеќето жени можат и веројатно заработуваат поголема плата од мажот, но тие обично ќе ја трошат на „женски работи“, додека платата на сопругот ќе „оди“ на заеми и сметки.

  • Без маж, жената не може да наплаќа комплекси со други жени!
Осамена жена е постојано изложена на притисок на општеството и бомбардирана со глупави прашања од серијата „Па, кога ќе се омажиш?“

Совет е да пронајдете кој било маж, повремено да излегувате со него, тогаш тие вознемирувачки прашања ќе престанат …

Но, што е со мажените жени кои се преплавени со подеднакво глупави прашања и совети? На пример: „не смеете да се здебелите, заминете, вашиот сопруг ќе побегне со друга!“?

Можеби сепак е подобро да испратите сè „по ѓаволите“, отколку да барате маж!

ИЗВОРСтил - Курир
претходниот член,Зошто правите огромна грешка кога наместо вода пиете друго!
Следната статијаМажи филозофи кои најмногу придонеле за женските права!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде