Секој почеток на емотивна врска е убав, а некои маани кои ги забележувате кај партнерот, повеќе би сакале да молчите бидејќи – тоа е почетокот. Сепак, постојат и оние луѓе кои се неверојатно искрени и кои често наидуваат на мислења дека тоа е премногу сурово од нивна страна.

Тие можат да одат дотаму што постојано „лелекаат“, да бараат грешки кај партнерот, да имаат замерки, а астрологијата открива кои знаци се најмногу склони кон тоа:

  • Лав

Наречете ги сезнајни или дарежливи советници во секое време, но да се биде проповедник е далеку од прекрасно.

Сепак, Лав често открива дека нивната шармантна природа им помага да се извлечат од речиси сè.

Брзо му наоѓаат мана на сопружникот, бидејќи нивната одмаздољубива природа мисли дека тоа е лесен начин да се „измијат“ со прекорување на љубовниците.

  • Девица

Ниту еден друг знак не успева да ги препознае недостатоците кај луѓето толку брзо и прецизно како Девицата. Луѓето родени во овој знак имаат необична способност секогаш да бидат во право, дури и ако тоа не ви се допаѓа.

Сепак, тие се првите кои не сакаат да ги слушнат недостатоците за себе, особено не од луѓето за кои се грижат.

  • Шкорпија

Додека повеќето хороскопски знаци безопасно ги нервираат своите љубовници или сопружници, Скорпијата е единствената која го прави тоа со „зло“ во срцето.

Скорпиите се вешти во подметнување и ја користат критиката како средство за да го натераат својот љубовник да се чувствува помалку достоен.

Нивните груби зборови ја намалуваат самодовербата на партнерот додека не се почувствуваат изолирани, а потоа би направиле се за да ги задоволат своите партнери.

  • Стрелец

Стрелецот е прекрасен набљудувач, кој им помага на многумина совршено да ги разгледаат ситуациите. Тие се брутално искрени во своите набљудувања.

Сепак, тие стануваат крајно заморни додека зборуваат за тоа како знаат сè подобро и додека ви кажуваат каде грешите, иако ги прават истите грешки.

ИЗВОРМондо.рс
претходниот член,Пушачите се изложени на поголем ризик од недостаток на витамин Ц
Следната статијаДојран и Македонски Брод без активни случаи

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде