18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Летаат кривични пријави за угостители кои не ги почитуваат протоколите

Инспекторите на Пазарниот инспекторат викендов поднеле 22 кривични пријави за непочитување на владините мерки од страна на категоризираните сместувачки и угостителски објекти. Осум кривични пријави...

Пандемијата ќе ја предизвика следната економска криза и рецесија

Директорот на Светска банка - Малпас изјави дека пандемијата ќе се одрази и на светската економија предизвикувајќи катастрофални последици. Мерките кои беа воведени од...

Во Србија презентирани македонските национални танци и ора

Здружение на граѓани за унапредување на националната култура „ДИВЕРЗИУМ“ го реализираше проектот од областа на културата, во соседна Република Србија на 25 Декември 2019...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!