11.8 C
Skopje
Friday, September 30, 2022

Откриен најголем извор на зараза, се воведуваат нови мерки

Доктор на на стручниот тим во владата на Република Србија, доктор Дарија Кесиќ на прес-конференција за медиуми ги откри најголемите причини за ширење на...

Шокантен графит се шири низ социјалните мрежи, на него пишува: „Смрт за Новак Ѓоковиќ“

„Да умре Новак е наша желба“, е одвратниот графити што се појави на една куќа во центарот на Сплит. Сплит одамна е место каде екстремистите...

Од 1ви Јули целосно отворање на граници, аеродроми и регуларно работно време за угостителите

На вчерашната седница, Владата ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести, за целосно отворање од петок на сите гранични премини во државата, за...

Борисов казнет со парична казна за неносење на маска

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на посета во манастирот Рила не носел маска, поради што полициските службеници му пропишале законска казна од 300 лева или...

Монахињи сочинуваат нов кластер на корона вирус

Округот Осиек-Барања, според неофицијални информации, денес има 12 нови случаи на Ковид-19, а меѓу нив има дури десет монахињи од манастирот „Милостиви сестри на...

Прогласена вонредна состојба во седум општини во западна Србија поради поплави

Поради обилните врнежи од дожд, водостоите на реките во западна Србија се зголемуваат и се излеваат. Во прекин е сообраќајот на повеќе регионални патишта, како...

Лукаревска ја згрози македонската јавност со нејзиното однесување, а сега советува како здравствено да...

Директорката на УЈП Сања Лукаревска која беше позитивна на корона вирусот во изјава за МИА даде препораки како да се зачува јавното здравје. Имено...

Работници во Флорида работат во мизерни услови, за мали плати исправени пред ризикот да...

Во изминатите две децении, програмата Х-2А се зголеми експоненцијално, оставајќи ги потенцијалните американски работници да бидат занемарени, а имигрантите кои беа експлоатирани да работат...

Од денеска сме на чекор пред целосно отворање на границите

За време на викендов ќе се разговара за целосно отворање на границите односно за слободен проток на граѓани без тестови и изолација, а конечната...

Клиниките оптоварени, персоналот преморен, бројот на нови заразени секој ден се поголем

Клиниките се отповарени, персоналот е преморен и под притисок, медицински тимови се носат од внатрешноста за да има ротација а во наредните седум дена...
7,777FansLike
189SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!