-8.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Ниту колективен, ниту индивидуален имунитет на КОВИД19 не може да се постигне

0
Големо шпанско истражување на коронавирусот откри дека само 5% од тамошната популација имаат развиено антитела, што ги зацврсти тврдењата дека групниот имунитет не може...

Грците им се смилуваа на Србите

0
Според грчките медиуми околу 40-50 автомобили со туристи од Србија биле заглавени во неутралната зона на бугарско – грчката граница, откако не успеале да...

Хрватска по парламентарните избори во сосема ново политичко светло

0
Хрватската демократска унија е најсилна партија во Република Хрватска и победи, и многу убедливо, во осум од десет изборни единици, според официјалните резултати објавени...

Нов тип на корона вирус кој ги зафаќа само младите

0
Пулмологот д-р Бранимир Несторовиќ изјави дека лекот редесивир не е ефикасен во лекувањето на короната и дека бил изненаден што ЕУ го одобрила, оценувајќи...

Најголемиот меѓу ВМРОВЦИТЕ – Бишевац е позитивен на КОВИД19

0
Сафет Бишевац, кандидат за пратеник од листата на опозициската партија, на Фејсбук објави дека е позитивен на корона вирусот. Во објавата тој вели дека и...

Северната граница ќе остане отворена барем до реализирање на изборите

0
Комисијата без заеднички став за тоа дали треба да се спуштат рампите кон Србија и Косово по влошувањето на состојбата во овие две држави....

Боки13: Не може да ми суди суд на чија табла пишува Република Македонија, ние...

1
Бојан Јовановски или попознат како Боки 13 за јавноста се придружи на барањето за изземање на обвинителката Вилма Русковска. Претходно, на почетокот на судскиот процес...

По изборите нова вонредна состојба

0
Кризниот штаб во рамките на град Белград, денеска со почеток во 10 часот ќе заседава со цел воведување на нови мерки и рестрикции. Во...

Нови протоколи за спортски натпревари, музеи, галерии, промотивни настани и меѓуградски превоз

0
Владата на Македонија на својата официјална web страница ги објави протоколите за спортски натпревари, музеи, галерии, промотивни настани и меѓуградски превоз. Овие пртоколи ќе...

Потврдата на македонски јазик во преговарачката рамка на ЕУ стигнува непосредно пред избори, дали...

0
Веста дека во предлог рамката за нашите преговори со ЕУ на македонски јазик треба да се преведе европското законодавство е нормална и стандардна работа...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!