22.8 C
Skopje
Tuesday, June 15, 2021

Стаорец од Камбоџа спаси животи на илјадници луѓе, па е прогласен за херој

Стаорец во Камбоџа е прогласен за херој и награден за спасување животи. На Магава, африкански стаорец, му беше даден златен медал од британската ветеринарна добротворна...

Преку дигитална алатка ОТКРИЈТЕ колку од вашето тело сте вие, од што сте составени,...

Добредојдовте на „The Making of Me and You“, уникатна, нова дигитална интерактивност од BBC Earth, која детализира вонредни персонализирани факти. Само внесете го датумот на...

Борба за живот до последен здив: Затвореник осуден на смрт ископал тунел од 30...

Затвореник осуден на смрт - Кинезот Чаи Чангпанг (53) избега на спектакуларен начин од затворот во Тангреанг недалеку од Џакарта во Индонезија. Како во...

Работата од дома им помогна на нордиските економии да не влезат во рецесија

Хелен Балфорс, раководителка на проектот во норвешкиот конгломерат Оркли, работи од дома подолго отколку повеќето нејзини колеги откако се врати од скијање во Италија...

Ставете ја вашата врска на тест и откријте што навистина мисли вашиот партнер за...

Една здрава и нормална врска се темели на добро познавање на себе и на партнерот со кој сте во партнерски однос. Без разлика на...

Кога (не)треба да дадете втора шанса некому

Човечки е да се греши и човечки е да се простува. Секој во животот заслужува втора шанса, но не по секоја цена. На некои...

Нашата ИКОНА на музичката сцена

Чест ми е да Ви соопштам дека ќе ја претставувам Македонија во проект за Гинисовата книга на рекорди! Станува збор за песна со најмногу...

Рецепт за домашни „кубети“

Кубети, Бејк Ролс, Брускети Марети и слични други брендови кои ги препознаваме и купуваме во маркетите може да најдат совршен домашен супститут. Приготвувањето на...

Глобалното затоплување ќе создаде „свет без пеперутки“

Студијата открива дека некои видови се помалку способни да ја контролираат топлината на нивното тело и се поранливи. Фаќање на скоро 4.000 диви пеперутки со...

Градот во срцето на Европа кој нуди најдобри можности за студирање, патување и работа...

Според глобалното истражување, Виена е најдобриот град за живеење во светот - и исто така е одлично место за студирање и работа. Астрид Клејнханс-Роле,...
3,548FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!