22.8 C
Skopje
Tuesday, June 15, 2021

Млада феминистка подигна голема прашина со својата книга наречена „Мразам мажи“

Во книгата „Мразам мажи“, 25-годишна феминистка и активистка од Лил прашува дали жените имаат добра причина да ги мразат мажите. Според нејзиното мислење, гневот...

Тајланд: Туристите кои ја загадуваат животната средина добиваат смет на нивната домашна адреса

Откако бројните посетители оставија купишта ѓубре минатиот викенд во националниот парк Као Јаи во близина на Банкок, министерот за животна средина Варавут Силпа-арха излезе...

ОЕЦД: Петина од европските трошоци за здравство се целосно непотребни

Европските здравствени системи во моментов се соочуваат со долготрајни проблеми што доведуваат до дури 20% од трошоците да бидат целосно „непотребни“, рече Марк Персон,...

Кршење на митот Познатото правило „5 секунди“ е најдобриот изговор. Дали знаете што значи...

Многу луѓе мислат дека оваа теорија е вистинита, и би било многу корисно ако беше, но истражувањата покажаа дека не можеме да се потпреме...

ЛОША ВЕСТ Ништо нема од одморот во Грција следната година!

Сите што кренаа раце од Грција оваа година по затворањето и кршењето на границите - тие ќе одат следната година, може да доживеат ново...

Медитацијата при одење е нов начин на релаксација: Ја подобрува циркулацијата и варењето на...

Медитацијата е сложен процес кој бара целосна концентрација и тоа е проблем со кој почетниците честопати се соочуваат за време на практиката на седечка...

Цампа: Тибетанците веруваат дека нема проблем што оваа храна не може да го реши!

Ова жито е засадено во пролет и зрее во текот на летото. Прво се суши, потоа се пржи и на крај се меле за...

Златна рипка навистина исполнува желби, еве зошто:

Рибите се домашни миленичиња низ многу домови. Освен во домови, тие се употребуваат и во деловни простори и канцеларии за разубавување на просторот и...

Ако сакате да слабеете не треба да ја избегнувате вечерата, туку:

Не е услов да се избегнува вечерата доколку сакате да ја доведете линијата до замисленото или да ја одржите постојната. Доколку внимавате на вашата...

Пивото не го сметаме за јак алкохол, но сепак постои граница колку треба да...

Пивото се смета за слаб алкохол и често не се третира сериозно последицата до која може да донесе често конзумирање на пиво. Постои одредена...
3,548FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!