21.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Потрошувачки права: Што кога купениот производ не е исправен?

Граѓаните купуваат различни видови производи, без разлика дали станува збор за прехранбени производи или пак производи кои се на попуст. Но, што треба да знаат...

Совет за жените: Како да избегнете кич изглед и да изгледате дамски!

Некогаш може да вложите многу пари во изгледот, а да изгледате „премногу“ (too much), односно да изгледате преукрасено и кич. Многу жени грешат во дозирање...

Домашна и природна маска за лице која ја потхранува кожата

Оваа маска за лице целосно ја хидрира кожата, ги отстранува трагите на замор и кожата станува еластична, затегната и мазна. Компоненти: Густина - 1 лажица...

Дали чај од камилица навистина помага да заспиете побрзо?

Чајот од камилица се сметал како смирувачка билка со векови. Дали чајот од камилица навистина ни помага полесно да заспиеме? Камилица пред спиење? Чајот од камилица...

Зошто е бесмислено да ги „карате“ и обвинувате децата?

Има теорија дека децата се во суштина добри, немаат лоши намери или лоши мисли. Но има и теорија дека децата понекогаш знаат да направат...

За целосно одморање на одмор, исклучувајте ги телефоните!

Социјалните мрежи (без оглед која ја користите и ја сакате најмногу) се неизоставен дел од нашите животи. Се проценува дека повеќето луѓе поминуваат во...

Ако јадете мрсна храна зачинете ја со што е можно повеќе бибер!

Пиперката е зачин со кој најчесто се тргува низ целиот свет, но најмногу го цениме поради неговиот моќен вкус. Сепак, покрај фантастичното својство на подигнување...

Гледање ТВ пред спиење влијае врз нашата килажа

Од моментот кога ќе ја провериме нашата е-пошта наутро, до гледање телевизија ноќта пред спиење, техничките уреди се составен дел од нашето секојдневие од...

Како да препознаете Хашимо и симптоми на хипотироитизам

Д-р Јелица Бјекиќ Макут, ендокринолог, ги објасни симптомите на проблеми со тироидната жлезда и автоимуни болести како што е Хашимото. Нарушувањата на тироидната жлезда влијаат...

Правила на хигиена: Како да заштедите шампон и гел за туширање?

Често правиме грешки за кои не сме ни свесни, но тие нас не чинат здравје. Така на пример несоодветното нанесување на гел за туширање...
3,566FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!