14.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Ако имате проблем со тироидна жлезда, применете го овој домашен рецепт на база на...

Ако имате проблеми со тироидната жлезда, кромидот може да биде многу корисен сојузник. Друга природна опција во третманот на тироидната жлезда предлага д-р Игор...

Ослободите се од болките во вратот и мигрената со помош на компирот

Експерт од клиниката за физиотерапија откри трик кој помага да се ублажат болките во вратот и потенцијалните мигрени, а за се што ви треба...

Фармерките не се перат редовно: Еве колку често се перат фармерки

Фармерките се направени од подебел и малку потрајни материјали, така што не треба да се перат после секое носење. Експертот за перење Дејан Димитров, директор...

Дали е паметно да поставите огледало во близина на влезната врата?

Фенг шуи смета дека влезната врата од вашиот дом е важна област. Класичните училишта од оваа кинеска дисциплина не препорачуваат огледало свртено кон влезната врата,...

Во есен имунитетот опаѓа, совети како да се заштитите од настинки

Полека, но сигурно, есента „тропа на врата“, а со тоа и сезонските настинки. Затоа е многу важно да се грижиме за здравјето, а особено за...

Зошто сокот од брусница е одличен за вашето здравје?

Покрај тоа што е многу вкусен, сокот од брусница има и здравствени придобивки. Веројатно најчесто се користи како средство за ублажување на инфекции на уринарниот...

Три знаци дека ви е неопходен ментален одмор и дека треба да отпатувате некаде!

Менталното здравје е тема за која се зборува сe повеќе, но многу луѓе сe уште не сакаат да земат боледување. Но, може да биде исто...

Ако седите на овој начин може да добиете покачен крвен притисок

Физиотерапевтот д-р Жарко Радовиќ во утринската програма зборуваше за прекрстување на нозете, што може да предизвика проблеми со притисокот и циркулацијата. Д-р Радовиќ рече дека...

Пред да вклучите машина за перење додадете сол

Маиците почнуваат да бледнеат или воопшто не се мијат добро, непријатна миризба наликува на мешавина од пот и дезодоранси? За да се избегне ова, многумина...

Сончајте се месецов: Септемвриското сонце е најздраво за кожата

Септемвриското сонце не е толку јако како онаа во август. Од таа причина можноста да направи штета на кожата се намалува. За разлика од одмор...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!