Во текот на вчерашниот ден министерите за надворешни работи на Бугарија и Грција обавиле телефонски разговор.

Засега ниту една страна не откри детали од телефонскиот разговор.

Сепак медиумите шпекулираат дека тема на телефонскиот разговор била и ЕУ перспективата на земјите од Западен Балкан и дека Бугарија бара сојузник во Грција за блокирање на Македонија кон членството во ЕУ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде