За да привлечете поголем просперитет, ставете три или девет стебленца од бамбус во агол од вашиот дом, работен простор или спална соба.

За да го пронајдете „аголот на богатството“, застанете на предниот влез на куќата или просторијата и лоцирајте го крајниот лев агол.

Кога станува збор за спалната соба, бамбусот треба да биде поставен на местото на крајниот десен агол на просторијата во однос на вратата.

Во оваа област ставете вазна со вода со две стебленца од бамбус: едното ве претставува вас, а другото вашиот партнер.

Најдобро е двете стебла да се слични по големина, што симболизира урамнотежена врска помеѓу вас и вашиот партнер, пишува The Spruce.

  • Бамбус во близина на влезот

Среќниот бамбус е поврзан со елементот дрво, кој претставува раст, нови почетоци и семејна хармонија.

Обидете се да поставите среќно растение бамбус во близина на влезот во вашиот дом за да внесете некој од овие аспекти во вашиот живот.

Влегувањето во вашиот дом е начинот на кој енергијата доаѓа во вашиот живот, така што ова е одлична област за ова среќно растение.

  • Бамбус на масата

Во фенг шуи, вашето биро ја претставува вашата кариера, работа и животен пат.

Ако ви треба поголем раст во бизнисот, бамбусот на маса може да инспирира раст на кариерата.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Путин ќе биде волонтер за вакцинација со нова руска вакцина која се прима преку нос
Следната статијаНе е регистриран делта плус сој на коронавирусот во Македонија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде