Мичиген е една од наважните држави во САД која може да им пресуди на изборните резултати, претставникот на Демократската парија, Џозеф Бајден победи во Мичиген со што е се поблиску до финална изборна победа.

ИЗВОРМИА
претходниот член,Уапсени 60 демонстранти на вчерашни протести во Њујорк
Следната статијаЕУ не дозволува регионална интеграција независна од нејзина арбитража

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде