Авионот на компанијата „Тунис ер“ принудно слетал во Грција бидејќи во него имало пијан патник кој предизвикал нарушување, соопшти полицијата.

Според информациите, авионот летал од Истанбул за Тунис, но поради проблеми со пијаниот патник, морал да слета кај нашиот сосед.

Грчките служби пренесоа дека патникот бил уапсен откако предизвикал неред во авионот и ја загрозил безбедноста на патниците.

ИЗВОРФокус
претходниот член,Обичаи пред свадбата кои слободно можете да ги прескокнете
Следната статијаСветот останува без работна сила бидејќи младите не сакаат да работат за ниски плати!