Пратеничката група од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието денеска постави транспарент со кој побара оставка од собранискиот спикер Талат Џафери. 

Поводот за барање на оставка од Џафери е судио снимка која проциркулира во јавноста и на која се слуша како претседателот на Собранието, Талат Џафери со погрдни зборови и висок тон се обраќа на вработени во Собранието.

Со јасна алузија на неговите изговорени зборови за кои сведочи и аудио снимката на транспарентот е запишано: Бегај бе таму, хеј сус.

Според пратеничката група од ВМРО-ДПМНЕ ваквото однесување е недозволиво и го повикаа Џафери да си даде оставка.

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Се ближи сезона на одмори, а еве како да ја заштитите кожата на вашите деца од изгореници
Следната статијаГледањето ТВ има поштетни последици одошто седењето пред комјутер цел ден

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде