Ако имате проблеми со тироидната жлезда, кромидот може да биде многу корисен сојузник.

Друга природна опција во третманот на тироидната жлезда предлага д-р Игор Књашкин, познат лекар од Санкт Петербург.

Тој препорачува употреба на кромид во третманот на тироидната жлезда.

Ова е едноставен метод кој целосно природно ја стимулира функцијата на тироидната жлезда.

Сe што треба да направите е следново: Вечерта, пред спиење, земете го кромидот и исечете го на половина, а потоа оставете го сокот да истече.

Потоа масирајте го вратот во пределот на тироидната жлезда со нежни, кружни движења, користејќи ги половините од лакот.

По масажата, одете во кревет, но не исплакнете го вратот. Оставете го сокот да дејствува преку ноќ.

ИЗВОРАло
претходниот член,Туширањето со топла вода троши двојно повеќе калории од капење со млака вода
Следната статијаДенеска е голем празник посветен на моштите – појасот на Богородица

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде