Аеродромот во Истанбул во Турција е прогласен за најдобар во светот во 2022 година од читателите на Conde Nast Traveler, луксузен туристички магазин со седишта во Њујорк и Лондон.

Во годишното истражување на списанието Readers’ Choice Awards, аеродромот во Истанбул го освои првото место, а по него е аеродромот Чанги во Сингапур, јавува Anadolu Agency.

Третото место го зазеде јужнокорејскиот аеродром во Сеул (Меѓународен аеродром Инчеон), а потоа швајцарскиот аеродром во Цирих и меѓународниот аеродром Ханеда во Токио.

Conde Nast Traveler има 16 милиони дигитални месечни читатели, како и 16 милиони следбеници на социјалните мрежи.

ИЗВОРБизнис инфо
претходниот член,Реченици кои во врската ги изговара само партнер кој ве презира
Следната статијаОбјавено името на овогодинешниот добитник на Нобелова награда за мир

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде