Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне претежно во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ=8

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 16, а максималната ќе достигне 34 степени.

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Македонија денеска го прославува Илинден: Ковачевски во Крушево, Пендаровски во Прохор и Џафери во Пелинце
Следната статијаТри грешки кои ги правиме кога ќе се вратиме на работа после одмор

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде