дома информација вест Најголемо жариште на корона вирус во Европа во изминатите 24 часа е:

Најголемо жариште на корона вирус во Европа во изминатите 24 часа е:

644
0

Во Унгарија 951 нов случај на коронавирус во последните 24 часа, а осум лица починаа, објавено е на владината веб-страница за следење на епидемијата.


Во моментов во Унгарија има 15.104 активни случаи, пренесува МТИ.

Досега во земјата биле заразени 20.450 лица, а 702 починале.

претходниот член,Кој кому му е поголем Албанец?
Следната статијаПротестите не го пореметија – Инаугириран Лукрашенко на ненајавен настан без присуство на медиуми и новинари