Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, му го честиташе изборот на Зоран Заев за премиер на Северна Македонија.

Очекувам дека ќе ги охрабриме економските врски, како и соработката во други области од заеднички интерес и за доброто на граѓаните на Србија и Северна Македонија“, напиша Вучиќ на Твитер.

Извор :Kurir ;

претходниот член,Клучни точки што ја објаснуваат сериозноста на турско-грчката криза во Медитеранот?
Следната статијаЕве како ќе се одвива наставата во текот на ова учебна година во Македонија