Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, му го честиташе изборот на Зоран Заев за премиер на Северна Македонија.

Очекувам дека ќе ги охрабриме економските врски, како и соработката во други области од заеднички интерес и за доброто на граѓаните на Србија и Северна Македонија“, напиша Вучиќ на Твитер.

Извор :Kurir ;

претходниот член,Клучни точки што ја објаснуваат сериозноста на турско-грчката криза во Медитеранот?
Следната статијаЕве како ќе се одвива наставата во текот на ова учебна година во Македонија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде