Српскиот пулмологот д-р Бранимир Несторовиќ, се повлече од јавноста пред извесно време. Тој го прекина медиумскиот молк откако сподели домашниот рецепт.


Имено, во гостувањето утрово на телевизијата Хепи, д-р Несторовиќ реши да им објасни на гледачите како можат сами да лекуваат чир на желудник, хеликобактер пилори или амблем од амброзија.

“Исецкајте ја зелката, истурете ја со вода, нека биде половина зелка, половина вода и оставете ја да стои во фрижидер два дена. После тоа, пијте една недела наутро и две недели навечер”, рече Несторовиќ во утринската програма за Среќна телевизија, додавајќи дека тој веќе го користел овој рецепт веќе две децении и резултатите се одлични.