Во постот кој го објави на Твитер, оваа жена пишува дека обезбедувањето од неа барало да облече јакна, и покрај високите летни температури.

Обезбедувањето на музејот „Орсеј“ во Париз забранило влез на една Французинка заради длабокото деколте, се додека не го покрила, пренесе „ Local France“.

Во постот кој го објави на Твитер, оваа жена пишува дека обезбедувањето од неа барало да облече јакна, и покрај високите летни температури.

Таа пишува дека двете жени од обезбедувањето, кои и забраниле да влезе, ги прашала зошто тоа што има длабоко деколте претставува проблем, но не добила никаков одговор а жените од обезбедувањето инсистирала на тоа дека се такви правилата.

Image

Извор: Канал5

претходниот член,Путин за прв пат во животот се извини и тоа на Вучиќ
Следната статијаСепак стигнаа согласувањата дека „карантин“ бил најлошо решение во справување со пандемијата

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде