Тој се урна во селото Тел Хадад

Хеликоптер на американската армија се урна во провинцијата Хасака, на северот на Сирија, јави агенцијата САНА.

  • Хеликоптер на американските окупаторски сили се урна во селото Тел Хадад во областа Јарубија – наведува сириската агенција повикувајќи се на локални извори.
    Според агенцијата, местото каде паднал авионот било блокирано од оклопните возила на американската армија.

Сè уште не е познато зошто авионот паднал.

Извор : Alo rs ;

претходниот член,Ограничувањето на движењето за луѓе е голема придобивка за природата – Белите кинески делфини повторно пливаат во Хонг Конг
Следната статијаКорона вирус е всушност корона вируси