По бројните реакции на НВО и граѓаните за непреземање на активности за заштита на животната средина, министерот за правда Бојан Маричиќ објави дека ќе се зголемуват казните за загадување на животна средина до 200.000 евра.

Ова одлука е вметната во предложени измени при Закон за прекршоци.

ИЗВОРФејсбук објава
претходниот член,Како вашиот дом да мириса постојано пријатно и свежо
Следната статијаПолициски час воведен и во БиХ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде