До задутре утрата ќе бидат студени, наместа температурата ќе се спушта под нулата и по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла.

Во текот на денот ќе се задржи сончево и релативно топло, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

В четврток ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието што ќе предизвика во следните два дена опаѓање на температурата за неколку степени, информираат од УХМР.

ИЗВОРФокус
претходниот член,Општина Вевчани дел од листата на најдобрите сто приказни за зелени дестинации
Следната статијаРабота на црно: Еве кај колку фирми е констатирана во 2021 и 2022 година

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде