Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничниот премин Табановце времето на чекање за влез во државата е околу 40-60 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Вежбањето дури и еднаш неделно води кон подолг живот
Следната статијаИмагинарно толкување на стварноста

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде