Времето во Македонија денеска, 9. мај, понеделник, ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја на северозапад ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен, а во југоисточните делови југоисточен ветер.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 25 Целзиусови степени, Маврово 17, Охрид 20, Битола 22, Крива Паланка 23, Берово 22, Кавадарци 26, Дојран 27.

И утре ќе имаме сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен, а попладне југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 17 до 28 степени

ИЗВОРВработување
претходниот член,Уште десет дена за преговори помеѓу СОНК и МОН, се уште е неизвесно како учениците ќе ја завршат учебната година
Следната статијаПолињата за аспарагус во Германија остануваат празни, нема сезонски работници!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде