Сончево со мала облачност и слаб јужен ветер.

Претпладне по одделни котлини магливо или со значителна ниска облачност.

Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 19 степени.


Во Скопје претпладне со слаба магла и значителна ниска облачност, кои попладне ќе се намалат.

Максималната температура ќе достигне 14 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде