Наутро студено, преку денот сончево и потопло со слаб до умерен северозападен ветер.

За разлика од вчера денеска не очекува претежно сончево и постудено време.

Најниската дневна температура во Скопје ќе изнесува 7 степени, а максималната температура ќе достигне 24 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,На првиот есенски ден падна првиот снег во Србија
Следната статијаНови строги мерки ќе има и против загадување на воздухот

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде