Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен променлив ветер.

Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

УВ индексот ќе изнесува 8 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 14, а максималнта 30 степени.

Стабилизирање на времето ќе има веќе од утре.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Добра вест за љубителите на лута и зачинета храна: Здравствените придобивки се бројни
Следната статијаНа што најмногу непредвидено и непланирано ги трошиме парите?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде