Сончево со променлива облачност поголема во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 1 степен, а максималната 14 степени.

Температури под нулата не очекуваат во наредниот период.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Готвено црвено вино има позитивен ефект врз целокупното здравје
Следната статијаШто се случува во нашето тело ако две недели не конзумирате шеќер?