Оваа магична напивка може да се користи и за ублажување на симптомите на настинка. Корисно е во случај на забавен метаболизам, како и намалено либидо.

Исто така, билките кои му се додаваат играат значајна улога во лековитите својства на овој пијалок.

Овој топол зимски пијалок ги загрева и душата и телото, пијте го пред спиење. Една чаша ќе биде доволна. Не само што ќе се заштитите од вирусот, туку и ќе ја подобрите крвната слика.

И во исто време опуштете ги уморните мускули и нерви по напорниот ден. А зачините што ќе ги додадете ќе имаат антибактериско и антифунгално дејство врз вашето тело.

И да не сте настинати, наша топла препорака е да уживате во овие прекрасни лековити ароми. Прочитајте го одговорот како правилно да готвите вино како лек и многу повеќе.

 

ИЗВОРАло
претходниот член,ЕУ воведува „инстант виза“ и за македонските граѓани од следната година!
Следната статијаВременска прогноза: Подгответе се за зима, температури под нулата

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде