Умерено до значително облачно и студено. Ќе дува умерен, a вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува -2, а максималната ќе достигне 6 степени.

Веќе од утре во Македонија може да се очекуваат нови врнежи од снег.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Софистицирани земјоделски техники кои ги користеле Инките
Следната статијаНаскоро граѓаните ќе поминуваат само еден граничен шалтер на границата со Албанија