Наутро студено, на повеќе места со негативни температури и со услови за слаба утринска магла по одделни котлини.

Во текот на денот претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува -1, а максималната ќе достигне 14 степени.

Утре не очекува уште поголемо заладување

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Потешкотии во памтењето се почеста појава кај лицата кои имале потешка клиничка слика на ковид
Следната статијаТри најчести извори на бактерии во нашите домови

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде