Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни.

До крајот на денот на планините врнежите ќе преминат во снег. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 7 степени, а максималната ќе достигне 13 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Што да очекувате ако нагло престанете да пиете алкохолни пијалоци?
Следната статијаКолку често треба да се менува кујнскиот сунгер?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде