Сончево со променлива облачност и во западните делови со засилен северозападен ветер.

Од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град.

УВ индексот ќе изнесува 8 мерни едници.

Минималната дневна температура ќе изнесува 18, а максималната ќе достигне 34 степени.

Викендов не очекува слично време на денешното со блад пад на дневните температури.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Дали сте знаеле дека лекот против болка поминува низ цело тело, наместо да оди директно во центарот за болка?
Следната статијаХрватски град забрани пуштање и емитување на српска турбофолк музика

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде