Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 2, а максималната ќе достигне 24 степени.

Од утре, заоблачување и намалување на дневните температури.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Причини за рчење и ноќна апанеја кај децата
Следната статијаСАД со ново предупредување кон Софија за односот кон македонското малцинство

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде