Во последните 24 часа во Србија се потврдени 40 починати од коронавирус и 6.462 нови случаја. Во болница се лекуваат 5.401 пациент, од кои 201 се на респиратор.

Вкупниот број на заболени од почетокот на епидемијата се искачи на 899.485.

Од почетокот на епидемијата во Србија починаа 7.966 лица.

Србија е на 37. место во светот според бројот на заразени, според листата што ја објавува специјализираната веб-страница worldometers.info, а според бројот на смртни случаи на милион жители земјата се наоѓа на 76. место.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Како да заштедите пари и да ги покриете сите трошоци до крајот на месецот
Следната статијаДали знаете што регулира хормон кортизол и како да го контролирате?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде