Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе изнесува 8 мерни единици.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 19, а максималната ќе достигне 35 степени.

Слично време на денешното не очекува и утре.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Од следната година ЕУ ќе наплаќа влез од 7 евра за граѓаните на Македонија
Следната статијаСе бараат предлози за имиња за новите женски лавчиња во Зоолошка

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде