Во црногорското етно-село „Монтенегро“, оддалечено 34 километри од Никшиќ, и оваа година се организиран натпревар во лежење. Според организаторите, овој јубилеен, десетти по ред, натпревар ќсе одржа вчера.

Наградата за победникот е 300 евра.

Првата награда изнесува 300 евра. Правилата се исти: Уживање, спиење, читање книги, јадење, пиење, се е дозволено освен станување, се наведува во известувањето објавено на Фејсбук.

Оваа година, правилата се малку изменети, така што на учесниците ќе им биде дозволено да одат во тоалет на секои осум часа.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Не е доволно да сте на море помалку од 10 дена, еве зошто:
Следната статијаШто порано наутро пиете кафе, тоа подобро за вашиот стомак!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде